Reklama:
Reklama:

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

10 kwiecień 2014

Pierwsze roztrzygnięcia, Szerszony w kolejnej rundzie, Basketoholiks kończą rozgrywki

Spotkania rozegrane 06.04.2014 przyniosły pierwsze rozstrzygnięcia dotyczące fazy play-off. W pierwszym z nich Jaro Team spotkali się z niepewnymi jeszcze awansu KS Play Basket w drugim rozpędzona lokomotywa SO Developer po zaskakująco latwym zwycięstwie nad silnymi Szerszonami, stanęła na drodze Basketoholików, dla których zwycięstwo w tym spotkaniu mogło być przedłużeniem nadziei na grę w kolejnej fazie.

 

Mimo całkiem niezłego spotkania jakie rozegrali koszykarze KS Play Basket, nie udało im się pokonać równie dobrze dysponowanych graczy Jaro Team. Dobra gra Adriana Kruszakina (17pkt) oraz kolejne niezłe spotkanie Tomasza Karkoszki który zaliczył double-double (15pkt, 11zb) w opozycji do kilku niepotrzebnych strat i przestrzeleniu łatwych rzutów nie pozwoliły na zniwelowanie przewagi rywali do mniej niż 5pkt a w konsekwencji porażki z Jaro Team 74:84. Wśród zwycięzców świetny występ zaliczył Darek Kamzelewski (31pkt) oraz Kamil Kruszakin (18pkt) debiutujący w tegorocznej edycji  KLA. 

 

Porażka zawodników z Kraszewic mogła dać cień szans na powalczenie o kolejną runde drużynie Basketoholiks jednakże coraz lepiej grający SO Developer szybko nie pozostawili złudzeń kto w tym spotkaniu będzie zwycięzcą. Po raz kolejny doskonale zagrał Jakub Witczak zdobywając 22pkt (9/11 z gry), a także ławka rezerwowych która pod wodzą kapitana drużyny Piotra Ciupka (2x3pkt)  zdeklasowała ławkę Basketoholiks. Mimo 23 pkt. Tobiasza Kola debiutu Mateusza Widmańskiego (15pkt) oraz 12pkt i 17zb Mariusza Ciesielskiego Basketoholiks przegrywają mecz o wszystko wysoko - 61:79 i po raz pierwszy od 3 lat i drugi raz  w historii klubu nie awansują  do fazy play-off.  Druzyna zaliczyła w tym roku kiepski sezon, pod znakiem ciężkich kontuzji, nieregularności zestawianego składu oraz wyraźnym braku ogrania w stosunku do konkurencji czemu nie ma się specjalnie co dziwić, gdyż zawodnicy spotykali się w zasadzie jedynie… na meczach ligowych. W tym układzie ostatni mecz Jaro – Basketoholiks będzie meczem o tzw. pietruszkę i niewątpliwie ostatnim spotkaniem tej drużyny w jej obecnym składzie.

 

Uaktualnienie statystyk już wkrótce, padła również propozycja co do wyłonienia MVP sezonu zasadniczego (MVP rozgrywek po finale). Mianowicie z listy 5 najlepszych zawodników (minimum 5 spotkań na koniec RS) kapitanowie drużyn wyłonią tego który ich zdaniem zasługuje na tę nagrodę przy czym nie można oddawać glosu na zawodnika własnej drużyny. 

Pokaż wiadomości

Reklama: