28 maj 2014

Jaro Team mistrzem Kaliskiej Ligi Koszykówki!

Zawodnicy Jaro Team zostali mistrzami tegorocznej edycji Kaliskiej Ligi Koszykówki, drugie miejsce zajęli gracze Szerszonów Wysocko Wielkie, a na podium znalazła się jeszcze drużyna S&O Deweloper.

MECZ O III MIEJSCE
"Mały finał" lepiej rozpoczęli gracze S&O Deweloper, jednak w drugiej kwarcie zawodnicy z Kraszewic odrobili straty i do przerwy przegrywali tylko 1"oczkiem" 38:39. W decydujących kwartach mecz stał się bardzo wyrównany, a prowadzenie zmieniało się aż 11-krotnie.
Końcówka spotkania należała jednak do graczy z Kalisza, którzy skutecznymi akcjami spod kosza budowali swoją przewagę a wyjątkowo nieskuteczni za "3" gracze z Kraszewic (zaledwie 9% celnych rzutów) nie byli w stanie udanie odpowiedzieć. Zwycięstwo S&O Deweloper przypieczętował dwoma blokami Tomasz Nowak.

KS Play Basket Kraszewice vs S&O Deweloper 67:77 (18:28,20:11,18:19,11:19)

Punkty dla KS Play Basket Kraszewice: Kruszakin 22 (1x3 pkt.), Karkoszka 13, Puchała 12 (1x3 pkt.), W.Biegański 8, Sobieraj 4, M. Dziwiński 3, P.Dziwiński 3, Pietras 2
Punkty dla S&O Deweloper: T.Nowak 22, Wilkaniec 18 (2x3 pkt.), Jędrusiak 15 (1x3 pkt.), Witczak 8, Jamroziak 7 (1x3 pkt.), B.Nowak 4, Łagodzki 2, Walczak 1

FINAŁ
Finałowe spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Wysocka Wielkiego, którym w pierwszej kwarcie trafiali z każdej pozycji, m.in. 5 razy z rzędu za 3 pkt. Jednak mimo wyjątkowej skuteczności Szerszony po pierwszej kwarcie prowadziły tylko 4 "oczkami". W drugiej kwarcie gra zupełnie się odmieniła, szczelniej kryci gracze Szerszonów zaczęli pudłować, a Jaro Team szybko odrobili straty i momentalnie "odjechali"- do przerwy na 11 punktów, a po 3 kwarcie na aż 24 "oczka"(71:47). W ostatniej kwarcie Szerszony zmniejszyły o kilka punktów rozmiary porażki i ostatecznie Jaro Team zwyciężyli 83:66

Jaro Team vs Szerszony Wysocko Wielkie 83:66 (21:25,23:8,27:14,12:19)

Punkty dla Jaro Team: Kamzelewski 32 (2x3 pkt.), Kowalski 15, Oleszkin 12, Kuczyński 10, Zalewski 7 (1x3 pkt.), Jasiukiewicz 3, Kurzyński 2, Walczyński 2
Punkty dla Szerszonów Wysocko Wielkie: Perz 19 (3x3 pkt.), Rosik 15 (1x3 pkt.), Pawłowski 14 (1x3pkt.), Zmyślony 13 (3x3 pkt.), Grabiec 3, Zaworski 2

Jaro Team zdobyli tytuł w składzie: Patryk Kowalski, Dariusz Kamzelewski, Bartłomiej Kuczyński, Jarosław Jasiukiewicz, Andrzej Kurzyński, Kamil Oleszkin, Piotr Latosiński, Janusz Zalewski, Michał Stanek, Jan Budziński, Michał Walczyński i Adrian Sobótkowski.

MVP ligi został Patryk Kowalski z Jaro Team, a pozostałe wyróżnienia indywidualne zdobyli: Tobiasz Kol z Basketoholiks (punkty), Bartłomiej Kuczyński z Jaro Team (zbiórki), Szymon Rosik z Szerszonów Wysocko Wielkie (asysty), Maciej Biegański z KS Play Basket Kraszewice (bloki) i Tomasz Karkoszka z Play Basket Kraszewice (bloki).

Wielkie podziękowania dla drużyn za udział i dużo dobrej koszykówki, dla Adam Swinarskiego za pomoc w prowadzeniu strony ligi, dla ekipy statystyczno-stolikowej oraz sędziów.

W piątek, 6 czerwca rozpoczynamy sezon letni Turniejem o Puchar Prezesa SM Dobrzec, a jeszcze w czerwcu wystartuje Kaliska Letnia Liga Koszykówki- już dziś zapraszam!