Reklama:
Reklama:

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

2 czerwiec 2014

Podsumowanie sezonu

 

                Zakończyła się kolejna edycja KLK,  w tym roku na boisko wybiegło 66 zawodników reprezentujących niestety tylko 5 zespołów, miejmy nadzieję, że powrócą czasy gdy w lidze amatorskiej rywalizowało 10 drużyn. Aż 58 z tych zawodników zanotowało zdobycz punktową. Łącznie zdobytych zostało 2253 punktów z czego tylko 363 w wyniku rzutów za 3 punkty. Tylko czterech zawodników rozegrało wszystkie z 8 zaplanowanych w sezonie zasadniczym spotkań, aż trzech z nich reprezentuje ekipę Szerszonów z Wysocka Wlk. 

                Piąte miejsce niepremiowane grą w półfinałach po sezonie regularnym zajęła drużyna Basketoholiks. Drużyna złożona z zawodników niegrających ze sobą regularnie, zgłoszona w ostatniej chwili do gry w lidze została skutecznie wypunktowana przez bardziej ułożonych i o niebo lepiej zgranych przeciwników. Na nic zdało się ponad 31pkt na mecz Tobiasza Kola, przy olbrzymiej liczbie strat i problemach w defensywie Basketoholików oraz braku pomysłu na atak. Dodatkowo szybka strata Filipa Chrystka na skutek kontuzji, wycofanie się Mateusza Milczarka i brak Szymona Sobczaka sprawiły olbrzymi problem kadrowy. Ostatecznie Basketoholiks wyrwali (dosłownie) tylko jedno zwycięstwo w sezonie wygrywając z KS Play Basket po dogrywce.

                Czwarta pozycja przypadła ekipie KS Play Basket Kraszewice prowadzonej przez Adriana Kruszakina. Na pewno apetyty w drużynie były większe niż pozycja jaką zespół zajął na koniec rozgrywek jednakże porażka z Basketoholiks ujawniła problemy z koncentracją zespołu. Mimo ułożonej gry potrafili seryjnie marnować akcje pozwalając przeciwnikom na seriale punktowe, zabrakło też skutecznej gry zawodników podkoszowych. W starciach z SO Developer czy Jaro Team ich brak był aż nad wyraz widoczny. Tomasz Karkoszka fantastycznie zaczął sezon jednakże w dwóch ostatnich występach nie był już tak skuteczny, a nie pojawił się zawodnik zdolny do wyrównania tej różnicy. Kolejny dobry zanotował Adriana Kruszakin jednakże 24% skuteczności w rzutach za 3pkt to też o wiele mniej niż to, do czego nas Adrian przyzwyczaił. Czegoś w drużynie KS Play Basket na pewno zabrakło by odnieść końcowy sukces.

Trzecie miejsce zajęła ekipa SO Developer i oni również są rozczarowani zajętą pozycją. Celem drużyny była walka w finale ligi i po początkowym  falstarcie i przegranej z Szerszonami SO Developer rozkręcali się z meczu na mecz porażkę ponosząc dopiero w wyniku problemów kadrowych i  w efekcie po oddanym walkowerze, notując serię sześciu zwyciestw z rzędu i kończąc sezon regularny na pierwszej pozycji. Silna ekipa podkoszowa, lider Dawid Wilkaniec oraz grający rewelacyjnie w drugiej części sezonu Jakub Witczak przegrali jednak z kontuzjami i nie sprostali Szerszonom w meczu półfinałowym, a po wygranym małym finale na pocieszenie przypadło im najniższe miejsce na podium.

Finalistą ligi niespodziewanie był zespół z Wysocka. Grający ładną, szybką koszykówkę postawili wszystkim drużynom wysoko zawieszoną poprzeczkę. Trudno wymieniać konkretnego zawodnika. Znakomicie pokazał się Bartosz Perz i bardzo dobre wrażenie pozostawił po sobie młody rozgrywający Szymon Rosik jednak drużyna Szerszonów była tak równa, że pomijając tu takich zawodników jak Grabiec, Zmyślony czy Pawłowski byłbym niesprawiedliwy. Dobry zespół z dobrymi zawodnikami wykorzystujący w pełni atuty każdego z nich. Ustępowali nieco drużynom Jaro czy SO Developer jednakże szybkość rozgrywania akcji i przechodzenia z obrony do ataku była ich niewątpliwym atutem. Gdy trafiali rzuty za 3pkt byli nie do zatrzymania. Zasłużone 2 miejsce. 

Pierwsze miejsce przypadło Jaro Team. Darek Kamzelewski wraz z ostatecznym MVP rozgrywek Patrykiem Kowalskim wsparci pod koszem Bartkiem Kuczyńskim dość pewnie wywalczyli tytuł. Pod koniec sezonu do składu wrócił Kamil Oleszkin co wzmocniło drużynę Jarka Jasiukiewicza poprzez zyskaie szybkiego zawodnika wchodzącego z ławki. W starciu z Szerszonami siła podkoszowa i równie dobry obwód okazały się zbyt mocną kombinacją na młody zespół z Wysocka dzięki czemu po niełatwym sezonie osiągnęli ostateczny sukces.   

Zwycięzcom gratulujemy, a ze swojej strony dziękuję Wszystkim zawodnikom  za rozegrany sezon, walkę i litry potu;) Jednocześnie dziękuję organizatorowi za zorganizowanie ligi, zapraszam do udziału w turnieju o Puchar Prezesa oś oraz zachęcam do udziału w lidze letniej.

 

Pokaż wiadomości

Reklama: